ОЗЕРНЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ № 1
В архівних документах, які стосуються цукрозаводу ім. 9 січня, згадується, що в 1903 р. при підприємстві була трирічна церковнопарафіяльна школа. Усі учні навчалися в одній великій класній кімнаті. Один ряд - це клас. У кожному ряду було 12 парт. Усіх учнів навчав один учитель - В. І. Штика. Його дружина викладала працю Після В. І. Штики у школі вчителював І. М. Каткаленко. Двічі на тиждень до школи приходив священик.
Із 1920 р. в школі працювало кілька вчителів. Школа була чотирирічною. У 1924 р. відбувся перший випуск 4-го класу. Школу закінчило 8 учнів. У 1933 р. кожен із чотирьох класів мав свого вчителя, але навчалися у дві зміни.
У 1935 р. школа стала п'ятирічною. Учні 5-го класу навчалися в приміщенні цукрового заводу. У школі працювали вчитель математики М. П. Ходаківський та вчитель німецької мови й історії П. О. Васильчук.
У 1941 р. село окупували фашисти. Школа не працювала. 5 січня 1944 р. с. Озерне було визволене від німецьких загарбників, і діти різного віку, які проживали на теренах мікрорайону, навчалися в школі разом. З війни повернувся вчитель П. О. Васильчук. Його призначають директором школи. У цей період добудовують навчальний корпус, школа набула статус семирічної; організовують табори праці і відпочинку. Діти працюють на пришкільних ділянках, вирощують кормові й цукрові буряки, конюшину, люцерну, жито, пшеницю. Зібраний урожай використовували для відгодівлі кроликів на шкільній кролефермі.
У 1955 р. в школу прийшов працювати І. П. Назаренко, вчитель біології і географії. Разом з директором школи П. О. Васильчуком вчителі вирішили впорядкувати пришкільну територію. На ділянках учні вирощували саджанці фруктових дерев, посадили сад, який і досі дає плоди яблук, груш, слив та абрикосів.
У 1960 р. Озернянську семирічну школу реорганізовано у восьмирічну. Сьогодні в Озернянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 1 навчається 67 дітей і працює 14 учителів.